W Ośrodku działa także Zespół Zawodowy, który złożony jest z wykwalifikowanych specjalistów, m.in. doradców zawodowych i trenerów pracy.

 Agnieszka Wilczyńska – doradczyni zawodowa, koordynator Zespołu Zawodowego

 Monika Bawej – doradczyni zawodowa / trenerka pracy

 Marta Małachowska – trenerka pracy

 Monika Łoskot – trenerka pracy

 Agnieszka Rymarowicz-Jarosz – trenerka pracy

 

Czym dla naszych uczestników jest zatrudnienie wspomagane? Oto kilka opinii:

„Trenerzy pracy przygotowują nas do pracy, prowadzą na ten temat zajęcia, ostatnio np. na kartce, w chmurkach wypisywaliśmy nasze zdolności przydatne w pracy albo wymyślaliśmy pytania do pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej. Zespół zawodowy pomaga także w poszukiwaniu pracy, w utrzymaniu się w niej itp.(…)”

„Zatrudnienie wspomagane to wparcie trenera pracy i doradcy zawodowego. Doradca pomoże osobie niepełnosprawnej znaleźć prace, w której będzie się czuła świetnie. Trener pracy przychodzi i sprawdza jak ta osoba sobie radzi  w pracy, jakie są postępy i wpadki, co ulepszyć w pracy i na co zwrócić uwagę.”

„Zatrudnienie wspomagane polega mniej więcej na tym, że kiedy jesteśmy gotowi Zespół Zawodowy pomaga nam znaleźć prace. Trener pracy jest z nami w miejscu pracy w pierwszych dniach żeby się wdrożyć w to miejsce i żeby zobaczyć czy sobie dajemy rade. Natomiast Doradca zawodowy dopasowuje ofertę pracy do danej osoby, rozmawia z pracodawcą i mówi dlaczego osoba z niepełnosprawna może być zatrudniona czyli w skrócie przekonuje pracodawcę do tego żeby zatrudniła osobę niepełnosprawną intelektualnie.”

„Trener pracy pomaga w relacjach z pracodawcą. Pomaga też w szukaniu pracy oraz załatwianiu prac urzędowych związanych z pracą.”

„Zespół zawodowy zajmuje się szukaniem pracy i rozmową, pomaganiem w trudnych sytuacjach, ale też udziela dobrych rad.”