W Ośrodku działa także Zespół Zawodowy który złożony jest z wykwalifikowanych trenerów pracy

 

paulina_ulanowska_doradca_zawodowy   Paulina Sontowska – Doradca Zawodowy

t a Tomasz Adamczuk – Trener Pracy

  Justyna Kowalczuk – Trener Pracy

kamil_sontowski_trener_aktywnosci_w_srodowiku  Kamil Sontowski – Trener Pracy

 

Czym dla naszych uczestników jest zatrudnienie wspomagane? Oto kilka opinii:

„Trenerzy pracy przygotowują nas do pracy, prowadzą na ten temat zajęcia, ostatnio np. na kartce, w chmurkach wypisywaliśmy nasze zdolności przydatne w pracy albo wymyślaliśmy pytania do pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej. Zespół zawodowy pomaga także w poszukiwaniu pracy, w utrzymaniu się w niej itp.(…)”

Wojciech Wojtysiak – uczestnik Ośrodka

„Zatrudnienie wspomagane to wparcie trenera pracy i doradcy zawodowego. Doradca pomoże osobie niepełnosprawnej znaleźć prace, w której będzie się czuła świetnie. Trener pracy przychodzi i sprawdza jak ta osoba sobie radzi  w pracy, jakie są postępy i wpadki, co ulepszyć w pracy i na co zwrócić uwagę.”

Roman Rzeźnicki – uczestnik Ośrodka

” Zatrudnienie wspomagane polega mniej więcej na tym, że kiedy jesteśmy gotowi Zespół Zawodowy pomaga nam znaleźć prace. Trener pracy jest z nami w miejscu pracy w pierwszych dniach żeby się wdrożyć w to miejsce i żeby zobaczyć czy sobie dajemy rade. Natomiast Doradca zawodowy dopasowuje ofertę pracy do danej osoby, rozmawia z pracodawcą i mówi dlaczego osoba z niepełnosprawna może być zatrudniona czyli w skrócie przekonuje pracodawcę do tego żeby zatrudniła osobę niepełnosprawną intelektualnie”.

Janusz Rowicki – uczestnik Ośrodka

„Trener pracy pomaga w relacjach z pracodawcą. Pomaga też w szukaniu pracy oraz załatwianiu prac urzędowych związanych z pracą”.

Dorota Sobiech– uczestniczka Ośrodka

„Zespół zawodowy zajmuje się szukaniem pracy i rozmową, pomaganiem w trudnych sytuacjach, ale też udziela dobrych rad”.

Natalia Bartczak – uczestniczka Ośrodka