Projekt „Kręgi Wsparcia”

w Stowarzyszeniu opiera się głównie na wspaniałej pracy wolontariuszy i rodzin. Bez nich tworzenie kręgów nie miałoby sensu. Dlatego dbamy o to aby wszyscy uczestnicy projektu mieli szansę na integrację, rozwój i dobrą zabawę.

W ramach projektu organizowane są wspólne spotkania.

Duże– które odbywają się kilka razy w roku i biorą w nich udział wszyscy organizatorzy, zrzeszone instytucje, wolontariusze, uczestnicy i rodziny. Zwykle duże spotkania odbywają się przy okazji świąt lub konkretnych wydarzeń. Ostatnio na przykład, odbył się bal z okazji Dnia Kobiet, wcześniej w Warsztacie Warszawskim spotkaliśmy się na tworzeniu świątecznych kartek.

 

Mniejsze – które organizujemy w ramach działań Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. W takich spotkaniach biorą udział koordynatorzy z poszczególnych instytucji, wolontariusze oraz uczestnicy. Organizowane są również spotkania z udziałem rodzin.  W ramach tych spotkań ostatnio byliśmy na kręglach oraz na „planszówkach” w klubokawiarni  „Miejsce Chwila”.

Spotkania indywidualne – w razie pytań, wątpliwości, ale i po prostu jeśli chce się pogadać – istnieje możliwość spotkań indywidualnych z koordynatorem projektu oraz z psychologiem. Można porozmawiać z nami o wszystkim 😉

Spotkania z prawnikiem – rodzina i uczestnicy oraz wolontariusze mają okazję uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach z prawnikiem, który zapoznaje państwa z tematyką prawną związaną z osobami z niepełnosprawnościmi. Są to spotkania zarówno w ramach „dużych” jak i „mniejszych” wydarzeń. Uczestnicy projektu mogą skorzystać z przygotowanych wykładów, jak również przygotować własne pytania.

Szkolenia – W ramach Kręgów Wsparcia w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi organizujemy także szkolenia i warsztaty, głównie z myślą o wolontariuszach, dla których często spotkanie z niepełnosprawnością jest czymś nowym. Szkolenia dotyczą głównie tematyki niepełnosprawności, ale koordynator projektu jest otwarty na inne propozycje związane z tematyką szkoleń.