Wczoraj wraz z Panią Eweliną i Panem Jarkiem wybraliśmy się na wycieczkę do zajezdni połczyńska Warszawski Transport Publiczny. Bardzo miły i sympatyczny pan który już u nas był w ośrodku i omówił z nami cześć teoretyczną pracy zarządu miejskiego, tym razem zaprosił nas na cześć praktyczną. Bardzo ciekawie opowiadał ten pan jak i Pan kierowca odpowiadali też na nasze pytania. Autobus jaki mieliśmy zaszczyt oglądać to solaris urbino electric.

Dlaczego electric? – już wyjaśniam, ponieważ to pojazd zasilany jak sama nazwa mówi silnikiem elektrycznym. Mogliśmy wejść do autobusu, zobaczyć wnętrze, po za kabiną kierowcy ale dobre i to 😀 Autobus ten wyposażony jest w rampy dla osób niepełnosprawnych i foto komórki, padło też pytanie „czy np kierowca może zmienić temperatura w pojeździe pod czas jazdy?” Usłyszeliśmy ze nie tylko na zajezdni można taki parametr ustawić. Na koniec jak już nie mieliśmy żadnych pytań dostaliśmy na pamiątkę smyczki do kluczy i książeczki o Ztm, a po wycieczce wróciliśmy na zajęcia na temat też komunikacji miejskiej które poprowadziła dla nas pani Dorota. Bardzo wczorajszy dzień mi się podobał.
(Tekst Łukasz Stępień)

Serdecznie dziękujemy Warszawski Transport Publiczny za super zajęcia. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie.